İletişim Formu

Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim Buluşlarım da Tesadüfen Değil Çalışmalarımın eseridir Bilgilendirici Metin Örneği


Güzel bir söz ile ilgili bilgilendirici bir metin yazacağız sözümü; Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim Buluşlarım da Tesadüfen Değil Çalışmalarımın eseridir Bilgilendirici Metin Örneği

Bazı insanlarlar başarının bir tesadüf sonucu olduğuna inanır. Ya da o an yaptığınız şeyin başarı getirdiğini düşünür. Ben buna katılmıyorum. Edison Ampulü tesadüfen bulmamıştır. Onun sadece ampulü bulması da bir başarı değildir. Esas başarı onun ampulü bulmak için verdiği mücadele, pes etmemesi, tekrar tekrar denemesi bilgi ve deneyim kazanmasıdır. 

Yaptığınız çalışmalar size sürekli bir şeyler katar. Okuduğunuz kitaplar, izlediğiniz filmler…Bu birikimler zaman içerisinde deneyime dönüşür ve sizi başarıya götüren anahtarlar olurlar. Mesela Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanana Türk Bilim adamı Aziz Sancarın bu başarısı büyük bir çalışma ve özverinin sonucunda elde etmiştir. Bu özveri sayesinde Nobel’i kazanmıştır. 

Bir tesadüf olacak ve siz çok başarılı olacaksınız. Bu bir hayal, belki bir film sahnesi olabilir. Ama gerçek hayatta başarı elde etmek istiyorsanız çok çakışmanız gerekir.

Sitemiz de bir çok sorunun cevabı, bir çok şeyin örneği mevcuttur.

0 Yorum