İletişim Formu

Vatan Sevgisi İle İlgili Bilgilendirici Metin Örneği

Değerli okuyucularımız  u yazımızda sizler için Vatan Sevgisi İle İlgili Bilgilendirici Metin Örneği hazırladık. Umarım sizler için faydalı bir çalışma olur.

Vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Vatan maneviyat İle ilişkilidir. Toprak parçasına ülke denir. Bir ülkenin vatan olabilmesi için geçmiş değerlerine sahip olmalı, atalarının mirası olmalı, kültürü doğup büyüdüğü yer olmalı. Bu nedenle vatan sevgisi çok önemli bir yere sahiptir.

Özellikle Türkler Vatan Sevgisi konusunda çok hassastır. Bil Alman İçin ülkesinde yaşamak ya da yaşamamak pek de önemli değildir. Nerede rahat ediyorsa orada yaşamak İster. Ya da bir Fransız milli takımı maç kaybettiğinde Fransızlar aşırı bir üzüntü içinde olmazlar. Fakat bizim için durum aynı değildir. Vatan söz konusu olduğunda mecbur kalmadıkça asla ayrılmak istemeyiz. Ayrılsak bile yüreğimiz de vatan hasreti hep olur. Ya da milli takım yenilse çok üzülürüz. Çünkü biz olaya sadece bir maç, bir eğlence olarak bakmayız. Duygusal yaklaşırız. 

Vatana olan bu sevgimiz bizlere atalarımızdan mirastır. Bayrak ve marş uğruna çok şeyden vazgeçeriz. Bizim askerimiz hiçbir zaman maddi kazanç olarak görmez askerliği onlar İçin en öncelikli olan vatana hizmet etmektir. 

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

0 Yorum