İletişim Formu

Dayanışma İle İlgili Hikaye ÖrneğiBu hikayemizde Dayanışma İle İlgili Hikaye Örneği Hazırladık sizle için umarım faydalı bir çalışma olur.

Bu sene köyümüze çok fazla yağmur yağdı. Bu yağmurlardan dolayı köyün ilerisindeki derede büyük bir sel taşkını oldu. Daha önce böyle bir sel taşkını olmamıştı. Özellikle derenin kenarında yer alan ahır ve evler sulara kapılmıştı. Çok şükür ki can kaybı olmamıştı. Ama bir çok ev ve ahır yıkılmış enkaza dönmüştü. Yağmurlar dindikten sonra herkes köyün meydanında toplandı. Köylüler olarak hasar tespiti yaptık. 

Daha sonra köylüler olarak aramızda para toplayarak gerekli malzemeleri ilçeden getirttik. Sırayla imece usulü ile kiminin evini onardık, kiminin yakılan bahçe duvarını ördük, kimisinin ahırını yeniden yaptık. Bu tamir ve tadilat işleri bir haftaya yakın sürdü. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizin sıkıntılarını çözdük.

İleri ki yollarda da buna benzer durumlar olduğunda köylüler olarak maddi ve manevi olarak elimizden ne geldiyse yapmaya çalışıyoruz.

0 Yorum