İletişim Formu

Renklerin Duygular Üzerindeki Etkisini Anlatan Konuşma Örneği


Bu yazımızda Renklerin Duygular Üzerindeki Etkisini Anlatan Konuşma Örneği paylaşacağız. Konuşmamızda renklerin anlamı hakkında bildiklerimizi, renklerin dili var mı, hangi renk hangi duyguyu ifade eder, hangi rengi seviyorsunuz gibi sorulara cevap arayacağız.

Renklerin Duygular Üzerindeki Etkisi Konuşma Örneği

Sevgili Öğretmenim, Kıymetli Arkadaşlar 

Renklerin Duygular Üzerindeki Etkisini Anlatan bir konuşma yapacağım. Öncelikle renklerin anlamları hakkında bilgi vereceğim. Her rengin kendine has bir anlamı vardır. Mesela beyaz renk; saflığı ve temizliği bizlere anlatır. Başka bir örnek verecek olursak mavi sakinleştirici anlamına gelir. Peki renklerin dili var mıdır? Renkler bizlere aslında çok şey söyler. Kırmızı bir renk elbise giyinmişseniz bu sizin iddialı olduğunuzu gösterir.Pembe renk ise sizin sevgi dolu olduğunuzu gösterir. 

Sevgili Öğretmenim Kıymetli Arkadaşlar 

Her renk aslında bir duyguyu ifade eder. Bu nedenledir ki eşyalarınızda, kıyafetinizde renklere dikkat ederken bunu göz önünde bulundurun. Bir kızın her şeyinin pembe olması onun farklı duyguları iletmesinde sıkıntı olabilir. Benim en sevdiğim renk mavidir. Nedenini soracak olursanız, sakinliği, temizliği temsil eder. Ne zaman mavi renk görsem aklıma Deniz gelir, gökyüzü gelir mutlu olurum.

Sevgili Öğretmenim Kıymetli Arkadaşlar 

Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Bu konuşma örneği umarım sizler için faydalı olmuştur. Sitemiz de başka konuşma örnekleri de yer almaktadır.

0 Yorum