İletişim Formu

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği

Kıymetli Büyüğüm  Mehmet Akif Ersoy;

Bu mektubu daha önce yazmayı çok istedim. Lakin kısmet bu güneymiş. Sen bizim ailemizin bir parçasısın. Her ne kadar seni göremesek de daima evimizde, okulumuzda, çevremizde, televizyonda senden bahsedilir. Keşke şu an yanımda olsaydın. Sana sormak istediğim o kadar çok şey var ki. Mesela İstiklal Marşını hangi ruh hali içerisinde yazdın, nasıl böylesi muazzam bir eseri yazabildin. Bu soruları daha da çok çoğaltabilirim.  

Kıymetli Büyüğüm;

Benim en çok merak ettiğim şey şu aslında: Biz her hafta başında ve haftanın sonunda, önemli günlerde, futbol maçlarında her zaman senin bizlere armağan etmiş olduğun İstiklal marşını büyük bir gurur içerisinde okuruz. Sen bu şiiri yazdığında maddi olarak durumun iyi olmadığı halde para ödülünü kabul etmedin. Hiç parayı almak aklından geçmedi mi? 

Sevgili Mehmet Akif Ersoy;

Sen her zaman bizim kalbimizde, dilimizdesin. Dünya döndüğü müddetçe de her zaman bu böyle olacak. Şeninde dediğin gibi Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun.https://www.ornegi.net/2021/08/belirli-gun-ve-haftalar-raporu-ornegi.html


0 Yorum